MUSTAFA SAĞYAŞAR - ŞARKILARLA ANILAR

250 TL
Sepete Ekle

MUSTAFA SAĞYAŞAR

A

BEYATİ PEŞREV

GÜLYÜZLÜLERİN ŞEVKİNE GEL NÜŞ EDELİM MEY

NE SEMTTEN CANIM BU GELİŞ

SENİ NE ÇOK SEVDİĞİMİ SÖYLESEMDE BİLEMEZSİN

YAYLI TAMBUR TAKSİMİ

AHESTE ÇEK KÜREKLERİ MEHTAP UYANMASIN

O AHU BAKIŞLARA BİR ANDA KANDIN GÖNÜL

KARA BULUTLARI KALDIR ARADAN

B

KÜRDİLİ HİCAZKAR PEŞREV

BİR KENDİ GİBİ ZALİMİ SEVMİŞ YANIYORMUŞ

SORMA BANA NAFİLE NELER DÜŞÜNDÜĞÜMÜ

GURUB ETTİ GÜNEŞ DÜNYA KARARDI

KANUN TAKSİMİ

YILDIZLI SEMALARDAKİ HAŞMET NE GÜZEL ŞEY

ÖMRÜMCE O SAF AŞKINI KALBİMDE YAŞATSAM

ENDÜLÜSTE RAKS "ZİL,ŞAL VE GÜL"

PLAK:EX-

KAPAK:VG+

 

"GEÇMİŞİN EZGİLERİ BİZDE YENİDEN CANLANDI"

 

İZMİR"DE HER TÜRLÜ GRAMOFON,PİKAP TAMİR VE BAKIMI TAŞPLAK,45"LİK,33"LÜK PLAK SATIŞI YAPMAKTAYIZ

GRAMOFON EVİ NDE HER TÜR PİKAP VE GRAMOFON İĞNESİDE BULABİLİRSİNİZ,ARADIĞINIZI BİRDE BİZE SORUN"

 

DİĞER ÜRÜNLERİMEDE BAKIN

 

PLAK VE KAPAK KONDİSYON DEĞERLENDİRMELERİ

SS (Still Sealed ? Orjinal Ambalajı Açılmamış): Orjinal fabrika ambalajı hiç bir şekilde açılmamış plaklar için kullanılır.

M (Mint ? Hiç Kullanılmamış): SS?den tek farkı orjinal ambalajının olmaması yahut açılmış olmasıdır. Hiç iğne değmemiş plaklar için kullanılır.

M- (Mint Minus): En yüksek derecede itina ile kullanılmış, en ufak defosu bulunmayan plaklardır. Kapak ve etiket için de aynı tanımlama geçerlidir.

EX (Excellent ? Mükemmel): Minimum derecede kullanılmışlık belirtileri bulunur. Herhangi bir çizik bulunduğu takdirde bu tanımlama kesinlikle kullanılmaz; sadece çok hafif bir kaç sıyrık varsa kullanılabilir.

EX- (Excellent Minus): Plağın ve kapağın çeşitli yerlerindeki (sırt, etiket, disk yüzeyi...) kullanılmışlık belirtileri görülebilir ölçüdedir. Plakta rahatsız edici bir çizik veya dipses bulunmamalıdır.

VG+ (Very Good Plus ? İyi Durumda): Plak ve kapak belirgin bir kullanılmışlık arz eder. Disk yüzeyinde çeşitli sıyrık ve izler vardır, ve parlaklık hafifçe kaybolmuştur. Herhangi bir atlama ve takılma kesinlikle bulunmaz. Kapakta çeşitli aşınmalar ve hafif bükülmeler olabilir ama herhangi bir yırtık veya eksik olmamalıdır.

VG (Very Good ? Vasatın Üstü): Plak ve kapak oldukça fazla derecede kullanılmıştır. Disk yüzeyi parlaklıklığını kaybetmiştir, çeşitli çizik ve izler içerir. Hafif iğne ağırlığında takılmalar olabilir ama hiçbir atlama olmaması gerekir. Plak kapağı aşınmıştır, rengi solmuş olabilir. Diskin izi (ring wear) belirgin şekilde görülür.

G (Good - Vasat): Plak ve kapak aşırı derecede kullanılmıştır. Plakta derin çizikler bulunabilir, atlamalar ve takılmalar vardır. Kapak çok yıpranmıştır, disk izi çok belirgindir ve kapakta çeşitli bükülmeler ve yırtıklar vardır.

P (Poor ? Kötü Durumda): Plaktaki çizikler çok fazla ve derindir. Disk yüzeyi ve etiket çok yıpranmıştır. Hatta kapak yırtık ve eksik; plak, kırık olabilir. Bu durumdaki bir plak zaten sık olarak satışa sunulmaz; ancak tarihi veya arşivsel önemi büyük olan plaklarda mevzu bahis olabilir